Podziemne Miasto
na Wyspie Wolin

Drodzy Goście! W związku z pracami nad reorganizacją wystaw w muzeum od dnia 26 listopada do dnia 15 stycznia 2019 Podziemne Miasto i Fort Gerharda czynne będzie tylko w wyznaczonych dniach:

W grudniu 2018: 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30.

W styczniu 2019: 2, 3, 4, 5, 6, 12, 13.

Wejścia w w/w dniach odbywać się będą o godzinach: 10:30 i 15:00.

W/w terminy nie obowiązują grup zorganizowanych- te jak zawsze obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie zapraszamy
Podziemne Miasto czeka na swoich Odkrywców!


Od 1 października do 30 kwietnia wejścia do obiektu odbywać się będą w każdą sobotę i niedziele o godzinach 10:30 oraz 15:00.

Zapraszamy!

 

Witajcie w Podziemnym Mieście na Wyspie Wolin!
Obywatelki i Obywatele! Dowódca Podziemnego Miasta wzywa na szkolenie!
W Świnoujściu- na wyspie Wolin- znajduje się obiekt militarny, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. To sieć podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami.

W czasie II wojny światowej stały tu potężne działa, które chronione setkami ton betonu miały bronić bazę Kriegsmarine w Świnoujściu. Po wojnie kompleks przebudowano a schrony połączono kilometrem podziemnych korytarz tworząc w pełni autonomiczne „podziemne miasto". To stąd polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii! Kompleks służył m.in. jako Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Dowódcy Frontu Polskiego (Nadmorskiego).

Już dziś przenieś się w czasie i poznaj niesamowitą historię ziemnej wojny- konfliktu który miał pogrążyć Polskę w piekle jądrowych uderzeń! Nie możesz tego przegapić! Zwiedzanie kompleksu w interaktywny sposób pod okiem polskiego żołnierza to prawdziwa podróż w czasie a w dodatku zapewniamy - historia to nasza PASJA!
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin jest filią Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

UWAGA! Kompleks otwarty w dniach:

Dni otwarcia "Podziemnego Miasta":

1 PAŹDZIERNIKA - 30 KWIETNIA
: wejścia w soboty i niedziele o godzinach 10:30 oraz 15:00 (aktualnie)
1 MAJA - 30 CZERWCA: wejścia codziennie o godzinach 10.30 oraz 15.00
1 LIPCA -31 SIERPNIA: codziennie o godzinach 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:00, 16:00 oraz 17:00.
1 WRZEŚNIA - 30 WRZEŚNIA: wejścia codziennie o godzinach 12:30 oraz 15:00

Dla grup zorganizowanych zwiedzanie kompleksu możliwe jest codziennie- po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej!

Strona tymczasowa

Kilka tysięcy widzów oglądało rekonstrukcję starożytnej bitwy.
Inscenizacja bitwy przyciągnęła na plażę w Świnoujściu kilka tysięcy widzów. W tym roku podczas Dni Twierdzy, naprzeciwko siebie stanęli Rzymianie i barbarzyńcy. Osada Gotów została spalona, a maszyny wojowników z Imperium Rzymskiego pomściły śmierć rzymskiego senatora.

W rolę Rzymian wcielili się rekonstruktorzy z Legionu Rapax XXI. Widowisko na plaży trwało 40 minut i zakończyło się wraz z zachodem słońca.

Widowisko przeniosło uczestników i widzów w czasy starożytnego Rzymu. W okolicy wiatraka, swój obóz rozbili Rzymianie, którzy stanęli w szranki z barbarzyńcami.

Specjalnie na potrzeby widowiska, na świnoujskiej plaży zbudowano rybacką osadę, która była tłem głównego wydarzenia.

Gladiatorzy w pocie i krwi będą walczyć o złoty laur najpiękniejszej kobiety. Rzymski Legion XXI zmierzy się z barbarzyńcami, którzy na świnoujskiej plaży, niemal jak słynni Galowie, założą obóz, aby trwać w oporze przeciw Cezarowi. W dniach 7-10 września, Świnoujście, za sprawą VII Dni Twierdzy na Wyspach przeniesie się w czasy starożytnego Rzymu! Więcej na www.dnitwierdzy.pl
Znajdź nas na Facebooku